Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989"


Białystok, 17 listopada 2014 r.

RE.5563.128.2014

  Dyrektorzy szkół
podstawowych, gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych

Szanowni Państwo

    Ogólnopolski Konkurs „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 -1989” zajmuje znaczące miejsce w edukacji historycznej dzieci i młodzieży. W bieżącym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Krakowie w porozumieniu z innymi Kuratorami Oświaty, we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie będzie organizować konkurs już po raz szósty.
    Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce oraz zamieszkałych poza jej granicami. Będzie przebiegał w trzech etapach – szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
    Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań uczniów najnowszą historią Polski, kształtowanie ich pasji poznawczej i umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz prezentacji rezultatów własnej pracy. Zadaniem uczestnika konkursu jest dotarcie do świadków historii lub pozostawionych przez nich świadectw, np. listów, wspomnień, zdjęć, dokumentów, relacji, a następnie poprzez te źródła opisanie losów Bliskich i Dalekich.
    Eliminacje ogólnopolskie i Gala finałowa konkursu odbędą się 1 czerwca 2015 r. (poniedziałek) w Krakowie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Proszę o zainteresowanie konkursem Uczniów i Nauczycieli z Państwa szkół.

Regulamin konkursu wraz z formularzami zgłoszeń oraz harmonogramem znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie www.kuratorium.krakow.pl  w zakładce – konkursy tematyczne.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel: 85 748 48 20 (wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku – Krystyna Pasiuk)


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16896775