Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

Ogólnopolski konkurs „Mój szkolny Kolega z Misji”

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z Misji” objętym patronatem honorowym Pani Joanna Kluzik-Rostkowskiej – Ministra Edukacji Narodowej, J.E. Bp Jerzego Mazura – Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji; J.E. Abp Celestino Migliore – Nuncjusza Apostolskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie w uczniach wrażliwości i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata; integracja uczniów wokół idei otwartości na inne kultury i tolerancji; motywowanie społeczności szkolnych do podejmowania różnorodnych inicjatyw misyjnych; poznanie pracy polskich misjonarzy; promocja nauczycieli wspierających pracę na rzecz misji.

Udział szkoły należy zgłosić on-line na formularzu dostępnym na stronie internetowej konkursu do dnia 31.12.2014r. Szczegółowy Regulamin oraz informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie: http://www.adgentes.misje.pl/konkurs-314/informacje-315


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16896499