Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Polaków na Syberii. Niepokonani – o cudzie ocalenia”

Małopolski Kurator Oświaty zaprasza uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Polaków na Syberii. Niepokonani – o cudzie ocalenia”.

Celem konkursu
jest utrwalenie pamięci o Sybirakach oraz zainteresowanie uczniów tragicznym w dziejach ludzkości problemem przymusowych przesiedleń różnych narodów, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów polskich zesłańców na Syberię w czasie i po II wojnie światowej.

Prace konkursowe mogą mieć formę: pracy pisemnej o charakterze historycznym lub literackim, utworu poetyckiego, pracy plastycznej, pracy multimedialnej.

Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń, VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie we współpracy z Polską Akademią Umiejętności, Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, Związkiem Sybiraków- Oddział w Krakowie i Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN w Krakowie.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=10835


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16893216