Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

  Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół i placówek
województwa podlaskiego


W bieżącym roku szkolnym ogłosiliśmy IV edycję konkursu „Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” kierowanego do środowiska szkolnego uczniów, nauczycieli i rodziców wszystkich typów szkół i placówek naszego województwa.

Zakres tematyczny tej inicjatywy stwarza uczniom szansę poznania i akceptacji wielokulturowości regionu, integracji ze środowiskiem lokalnym oraz możliwość budowania postawy akceptacji, otwartości i szacunku do człowieka, nowych relacji i dialogu. Nauka tolerancji mocno osadzona w regulaminie konkursu może i powinna wspomagać proces wychowywania naszych uczniów i służyć realizacji zadań szkolnych programów wychowawczych.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie, do poznawania kultury, kultywowania tradycji i szacunku do przeszłości w środowisku szkolnym i lokalnym.

Prosimy Państwa Dyrektorów i Nauczycieli o zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką konkursu; szczegółowe informacje dotyczące IV edycji „Podlaskiej mozaiki. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” dostępne są na stronie http://mozaika.bialystok.edu.pl/.

W imieniu organizatorów bardzo zachęcam Państwa Dyrektorów i Nauczycieli do stworzenia uczniom możliwości i wspólnej organizacji zadań w ramach konkursu.

Konkurs trwa do końca marca 2015r. Termin zgłoszenia prac upływa 10 kwietnia 2015r. Szczegóły zawarto w regulaminie.

 

Wicekurator Oświaty
/-/
Wiesława Ćwiklińska

Białystok, styczeń 2015


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16896791