Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

Konkurs European Language Label

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji już po raz czternasty, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komisji Europejskiej, organizuje konkurs European Language Label.

Zadaniem konkursu jest wyróżnienie projektów wykorzystujących nowatorskie metody w nauczaniu języków obcych, które są zarazem atrakcyjne dla uczestników i inspirujące dla społeczności lokalnej, w której projekt jest realizowany. Laureaci otrzymają prestiżowe europejskie certyfikaty jakości w edukacji językowej, przyznawane we wszystkich krajach UE jako wyróżnienie za oryginalne i twórcze projekty oraz inicjatywy z zakresu edukacji językowej. Tegoroczna edycja konkursu ma za zadanie w szczególny sposób przyczynić się do promowania języków obcych na rzecz spójności społecznej oraz wspierania edukacji językowej poprzez zajęcia sportowe. Dodatkowo, w ramach priorytetów krajowych, ważnym aspektem jest integracja i reintegracja językowa osób powracających z zagranicy oraz imigrantów uczących się języka polskiego i języków obcych jak również promowanie nauki języka polskiego jako obcego.

Szczegółowe informacje i formularze wniosków dostępne są na stronie: http://www.ell.org.pl . Wnioski przyjmowane są do 13 kwietna 2015 r.


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16896799