Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

Patronat Honorowy


Marszałek
Województwa PodlaskiegoPrezydent
Miasta Białegostoku

 

  Szanowni Państwo Dyrektorzy
Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjów
i Placówek Kulturalno-Oświatowych województwa podlaskiego

    Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku jako organizator Festiwalu Kultur serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu.

Impreza odbywa się pod patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz patronatami medialnymi: Telewizji Białystok, Radia Białystok i Wrót Podlasia. Nasze przedsięwzięcie ma na celu prezentację kultury rodzimej oraz kultur mniejszości narodowych. Jej adresatami są dzieci, rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych miasta Białegostoku i regionu.

Festiwal obejmuje następujące działania:

  • konkurs plastyczny dla klas 0 – III – „Inni, a jednak tacy sami”,
  • konkurs literacki dla klas IV – VI – „Inni, a jednak tacy sami”,
  • prezentację stoiska kulturowego (np. pamiątki, stroje regionalne, potrawy, itp.),
  • prezentację artystyczną na żywo (np. taniec, piosenka, legenda, wiersz itp.).

    Organizując Festiwal, przybliżamy – w formie artystycznej – różnorodność kultur naszego miasta i regionu, które w przeszłości funkcjonowały jako miejsce współistnienia wielu narodów i religii. Staramy się dzięki tej imprezie współtworzyć i wypełniać przestrzeń międzykulturową w mieście Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka esperanto.

    Kulturowe prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołów dziecięcych i młodzieżowych w atmosferze święta i radości budują postawę autentycznego otwarcia się przedstawicieli młodego pokolenia na inne społeczności. Są też czynnikiem, który pozwala poszukiwać jedności, a zarazem kształtować pozytywne postawy społeczne młodzieży wobec wielokulturowości.

    Festiwal spotyka się od lat z szerokim oddźwiękiem wśród uczniów i nauczycieli szkół białostockich oraz regionu, stał się okazją do zaprezentowania inicjatyw podejmowanych w szkołach na rzecz przybliżenia tradycji i kultur różnych narodów. Pozwolił również na poszukiwanie – ważnej w naszym współczesnym świecie – jedności w różnorodności.

    W bieżącym roku szkolnym (16 kwietnia 2015 r.) w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna, ósma już jego edycja, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy w godzinach 12.00-16.00.

Patronat medialny:

Regulamin


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16896553