Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

Podsumowanie czwartej edycji konkursu
„Podlaska mozaika – w poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”

    Podsumowanie czwartej edycji konkursu Podlaska mozaika – w poszukiwaniu wspólnoty pogranicza odbyło się 8 czerwca 2015 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku. Organizatorami konkursu byli: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Tyszkiewicz; współorganizatorami – VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

    Celami konkursu było m.in.: poznanie kultury, tradycji i obrzędowości regionu, budowanie postawy dialogu i pogłębianie wzajemnego zaufania między ludźmi różnych kultur, narodów i religii oraz integracja lokalnych społeczności, szanująca odrębności kulturowe osób je tworzących.

    Do udziału w tegorocznym konkursie zgłoszono 167 prac z 30 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Oceniając je, kapituła brała pod uwagę ich zgodność z celami konkursu, poziom artystyczny i merytoryczny oraz sposób prezentacji w środowisku.

    Przysłane prace podzielono stosownie do wieku autorów i typu szkół lub placówek i przyznano następujące nagrody:
Wśród prac na poziomie przedszkoli:

  • Nagroda - Przedszkole Samorządowe nr 58 Integracyjne im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku za trzy filmy zrealizowane pod hasłem „Znam swoje mocne strony i wiem skąd pochodzę”, zatytułowane „Co słonko widziało”; „Jak to z chlebem było”; „Sobótka na Podlasiu”, a także trzy piosenki zaśpiewane przez przedszkolaków, prezentację oraz śpiewnik.

Na poziomie szkół podstawowych

  • I nagroda - Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku za pakiet prac (m.in. plastycznych, fotograficznych, literackich i popularno-naukowych), który stanowił podstawę specjalnego wydania gazety szkolnej na temat wielokulturowego dziedzictwa Podlasia.
  • II nagroda Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej za kompozycję przestrzenną – nakrycie stołu „Przy podlaskim stole”.
  • III nagroda Szkoła Podstawowej im. Władysława Syrokomli z Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie, autorzy prac plastycznych.

Na poziomie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

  • I nagroda - II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim za grę edukacyjno-zręcznościową „Moje Podlasie”.
  • II nagroda - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Glinniku za fotografię „Moja babcia i jej przyjaciółka”.
  • III nagroda - Zespół Szkół – Gimnazjum im. „Solidarności” w Korycinie za opracowanie i prezentację zatytułowane: „Zaginiony świat Żydów korycińskich”.

W każdej z kategorii przyznano także wiele wyróżnień indywidualnych i zbiorowych.

Po zakończeniu uroczystości jej uczestnicy obejrzeli imponującą wystawę prac konkursowych przygotowaną w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16897023