Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

Szanowni Państwo

    Kuratorium Oświaty w Białymstoku uprzejmie informuje, że Oddział IPN w Białymstoku od pięciu lat realizuje projekt edukacyjny „Katyń – w rocznicę Zbrodni”. Projekt ten składa się z kilku części: spotkań edukacyjnych z uczniami, wyjazdu edukacyjnego, pracy indywidualnej uczniów oraz podsumowania projektu. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy z zakresu agresji sowieckiej na Polskę w 1939 r. i jej konsekwencji.
    W ramach spotkań edukacyjnych uczniowie wysłuchują prelekcji na temat agresji sowieckiej na Polskę, represji stosowanych wobec ludności polskiej, aresztowań, zsyłki do łagrów, deportacji w głąb ZSRS, Zbrodni Katyńskiej, losów Polaków po „amnestii” z 1941 r., formowania się Armii Andersa, walk a Monte Cassino, walk na froncie włoskim, losów żołnierzy PSZ po zakończonej wojnie.
    Część indywidualna uczniów polega na wykonaniu pracy dotyczącej jednej osoby zamordowanej w czasie Zbrodni Katyńskiej lub jednego żołnierza Armii Andersa.
    W dniach 14-18 września br. odbędzie się wyjazd edukacyjny na Monte Cassino, w trakcie którego uczniowie oddadzą hołd żołnierzom polskim spoczywającym na trzech Polskich Cmentarzach Wojennych we Włoszech: na Monte Cassino, w Bolonii i Loreto k. Ankony.
    W projekcie udział bierze 39 uczniów oraz 7 opiekunów z następujących szkół: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawia II w Siemiatyczach, Zespołu Szkół w Siemiatyczach, Gimnazjum Publicznego nr I im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach, Zespołu Szkół Rolniczych im. W. S. Reymonta w Czartajewie, Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach, Zespołu Szkół nr J w Grajewie, Zespołu Szkół nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, Zespołu Szkół w Niećkowie, Zespołu Szkół im. Marsz. J. Piłsudskiego w Szczuczynie, Zespołu Szkół im. Ks. J, K. Kluka w Wojewodzinie, VIII LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku, Zespołu Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku, IV LO im gen. bryg. pil. W. Urbanowicza w Suwałkach oraz I LO im. G. Piramowicza w Augustowie.
    Organizacja projektu jest odbywa się przy wsparciu finansowym ze stron samorządów: Powiatu Siemiatyckiego, Grajewskiego, Augustowskiego Wysokomazowieckiego, Miasta Suwałk, Białegostoku oraz Siemiatycz.
    Projekt realizowany jest w terminie: 21 kwietnia 2015 r. - 12 października 2015 r.


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16893301