Konkursy

Konkursy, olimpiady, turnieje - Konkursy tematyczne
 

Szanowni Państwo

Kuratorium Oświaty w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu pod nazwą: „Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”.
Jest to konkurs na pracę grupową lub indywidualną, pokazującą współistnienie w naszym regionie ludzi różnych kultur, religii i narodowości w nawiązaniu do historii lub w kontekście teraźniejszym. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem szkół i placówek oświatowych, a nadsyłane prace charakteryzował wysoki poziom artystyczny. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, w śród których były m.in. szkolna pracownia komputerowa, zestaw tabletów, rzutnik multimedialny, aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp3 i mp4, czytniki e-booków, power banki, warsztaty filmowe, warsztaty plastyczne, bilety do Teatru Dramatycznego w Białymstoku, udział w warsztatach organizowanych w Galerii Arsenał, karnety wstępu na basen i lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku, udział w warsztatach w Ośrodku „Pogranicze” w Sejnach, bilety na spektakl w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku, karnety wstępu do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, książki, gry planszowe, nośniki danych, płyty audio CD, pobyt na Sejneńszczyźnie, pobyt w Kruszynianach.
W piątej edycji konkursu preferowane będą prace pokazujące różnorodne aspekty wielokulturowego współistnienia. Powinny one dotyczyć działań realizowanych w latach 2014/2015 i 2015/2016 i nienagrodzonych we wcześniejszych edycjach konkursu. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół wszystkich typów i placówek oświatowych oraz domów kultury z województwa podlaskiego. Prace powstałe w ramach konkursu muszą być, przed ich wysłaniem na konkurs, zaprezentowane w szkole; preferowane będą prace zaprezentowane w środowisku lokalnym – w przestrzeni osiedla, wsi, miasta, instytucji lub w Internecie – na publicznie dostępnej stronie internetowej czy portalu.

Prace należy nadsyłać na adres:
VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, ul. Warszawska 8, 15-063 Białystok z dopiskiem: „praca konkursowa”
Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac: 11 kwietnia 2016 r.; prace, które wpłyną po tym terminie, nie będą uwzględnione.

Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody indywidualne i zespołowe.

Więcej informacji można znaleźć w załączonym regulaminie konkursu.


   
 
Prawa kopiowania Kuratorium Oświaty w Białymstoku   Licznik odwiedzin: 16896554